Mateřství je krásná věc, nepopsatelná pro toho, kdo ho nezažil. Od té doby, bez ohledu na nadcházející text, jsem jedinkrát nelitovala, že jsem se pro roli matky rozhodla. Mateřství je však hodně často idealizováno. Ze sociálních sítí se na nás hrnou fotografie super matek, které jsou krásné, vždy upravené, soběstačné - prostě dokonalé. Člověk pak nabyde dojmu, že ve chvíli, kdy se necítí superšťastně, tak vlastně selhal.

Je však normální, že vše má i svou stinnou stánku, o které se moc nemluví. Ani mateřství není výjímkou. A já měla dnes tu možnost, si vše krásně vychutnat. Můj den probíhal následovně:

Týká se všech, je to běžná součást našich životů, ale vynechám-li vtipkování na toto téma v kruhu přátel, tak se o něm moc rádi nebavíme. A když už na to řeč dojde, tak to pro nikoho není zrovna příjemné. Málo kdo si ale uvědomuje, že se jedná o jeden z hlavních indikátorů našeho zdraví. Ano, řeč je o naší stolici a způsobu vyprazdňování.

Stolice má vypovídající hodnotu o našem zdraví skrze svou konzistenci, tvar, zápach, barvu, nebo pravidelnost jejího vylučování. Všechny tyto ukazatele mohou sloužit jako indikátor, že v našem organismu není něco v pořádku. Jednotlivými typy stolice, definovaných podle výše uvedených ukazatelů, se zabýval Ken Heaton. Ten definoval následujících 7 typů stolice.

  • alergie či atopický ekzém u dítěte nemusí být dědičná záležitost, ale dá se těmto problémům předejít detoxikací organismu před plánovaným otěhotněním?
  • rostoucí pravděpodobnost výskytu genetických vad u dětí s přibývajícím věkem matek se dá pozitivně ovlivnit včasným odstraněním parazitů, u kterých tato souvislost byla prokázána?
  • správná suplementace v průběhu těhotenství dokáže pozitivně ovlivnit fyzický i mentální vývoj dítěte a zabránit nejrůznějším neduhům, se kterými se v průběhu těhotenství a po porodu většina matek potýká?
  • zpracováním si nejrůznější strachů souvisejících s porodem či mateřstvím může pomoci tomu, abyste toto období prožili dle svých přestav?

Já toto vše nedávno řešila a díky tomu jsem si uvědomila, že každá žena má možnost pozitivně ovlivnit nejen život svůj, ale i život svého dítěte, a já vám s tím velice ráda pomohu.